П: Дали сте фабрика или трговска компанија?
О: Ние сме фабрички фокусирани на дизајнирање, производство, монтажа, инсталирање и дебагирање на различни видови машини за полнење, машини за покривање и машини за етикетирање од 2003 година.

П: Можете ли да испратите видео кое покажува како работи вашата машина?
О: Секако, го направивме целото видео на нашата машина.

П: Дали правите тест пред пратката?
О: Ние секогаш ја тестираме машината целосно и се уверуваме дека работи непречено пред пратката.

П: Кој е рокот на плаќање и трговските услови?
О: Прифаќаме плаќања T/T, Western Union, MoneyGram, Alibaba Trade Assurance.
Трговски термин: EXW, FOB, CIF, CNF.

П: Што е MOQ и гаранцијата?
О: Нема MOQ, добредојдовте да нарачате, ветуваме 12 месеци гаранција.

П: Каков вид на пакет за превозот?
О: Користете ја основната обвивка за растегнување околу целата машина и спакувана со извезена дрвена кутија, исто така може да биде според вашите барања.

П: Ако машината е надвор од гарантната година, што можеме да направиме ако некои делови се скршени?
О: Ние нудиме услуга на машината за целиот живот, ако некои резервни делови беа скршени по една година, клиентите можат да ги купат резервните делови на локалниот пазар или да купат од добавувачите, можеме да испратиме резервни делови до клиентите за 24 часа. И сите наши делови за машински компоненти се оригинални од светски познатиот бренд, лесно може да се најдат во локалното население.

П: Која е вашата гаранција?
О: Ги гарантираме машините една година. Во гарантната година, сите резервни делови беа скршени поради проблем со квалитетот на VKPAK, резервните делови ќе бидат испорачани бесплатно за клиентите, клиентот треба да го плати товарниот трошок ако тежината на пакетот е поголема од 500 грама. Лесно истрошените резервни делови не се во условите за гаранција, како што се О прстени, ремени кои ќе бидат испорачани со машината за една година користење.